FB linked in

Jak uzasadnić pozew o rozwód z orzeczeniem o winie? Przykłady z moich pism – alkohol i zdrada.

Sygnet Border

BLOG

Jak uzasadnić pozew o rozwód z orzeczeniem o winie? Przykłady z moich pism – alkohol i zdrada.

Dodano: 08.07.2022

Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie – uzasadnienie. Uzasadnienie pozwu o rozwód z wyłącznej winy. 

Ładnych pare miesięcy temu podpowiedziałem Państwu jak uzasadnić pozew o rozwód bez orzekania o winie (przeczytaj tutaj). W tym wpisie podam przykłady uzasadnień w sprawach o rozwód z orzeczeniem o winie toczących się przed Sądem Okręgowym w Warszawie oraz Sądem Okręgowym Lublinie.

Pierwszy przykład – zdrada jako przyczyna rozkładu pożycia. Uzasadnienie pozwu o rozwód przy zdradzie. 

Początkowo małżeństwo stron układało się poprawnie. W 2015 r. powódka dowiedziała się, że mąż ją zdradza. Pozwany poprosił o wybaczenie, moja mocodawczyni „dała mu szansę”. Kolejny kryzys nastąpił w listopadzie 2018 r. Powódka zerknęła na telefon pozwanego. Przeczytała korespondencję z kobietą, której przebieg jednoznacznie wskazywał na intymną znajomość. Pozwany przyznał się do zdrady. Kilka tygodni później, w sierpniu 2919 r. pozwany wyprowadził się do swojego mieszkania. Zamieszkał tam z kochanką.

Drugi przykład – alkoholizm jako przyczyna rozkładu pożycia. Uzasadnienie pozwu o rozwód – alkohol. 

W ocenie powódki, do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia doprowadził także alkoholizm pozwanego. Jan Kowalski pił „na tygodniu”. Zdarzały mu się tzw. ciągi. Znajomi powódki byli przerażeni w jaki sposób pozwany zachowywał się pod wpływem alkoholu, gdy byli na wspólnym wyjeździe nad morze. Pozwany był agresywny pod wpływem alkoholu. Obrażał powódkę, deprecjonował ją w oczach znajomych oraz rodziny. Twierdził np., że do niczego się nie nadaje. Zdarzało się, że w trakcie awantur szarpał powódkę oraz ją popychał.

Problem z napisaniem uzasadnia pozwu? Skontaktuj się z prawnikiem.  Adwokat Łukasz Lecyk, kontakt Lublin: 605 836 220, kontakt Warszawa: 576 236 630, adres e-mail: kontakt@adwokat-lecyk.pl

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl