FB linked in

Adwokat Łukasz Lecyk – Warszawa

ADWOKAT ŁUKASZ LECYK

ROZWÓD

Dzień dobry, witaj na mojej stronie internetowej, nazywam się Łukasz Lecyk. Jestem adwokatem z Warszawy, który zajmuje się rozwodami. Prowadzę także inne sprawy rodzinne (sprawy o alimenty, o władzę rodzicielską czy kontakty z dzieckiem i inne) oraz karne (sprawy z art. 207 k.k. – znęcanie się nad rodziną, uchylanie się od płacenia alimentów i podobne).

Jestem dociekliwy i potrafię słuchać
– takie, moim zdaniem, cechy powinien mieć adwokat z Warszawy. Jestem osobą empatyczną, staram się wysłuchać racji osoby, która przychodzi do mnie po poradę prawną. Pozwala mi to wczuć się w położenie każdego Klienta i udzielić mu odpowiedniej pomocy. Prawo rodzinne, którym zajmuje się w kancelarii adwokackiej w Warszawie to moja pasja. Stałe się dokształcam. Czytam na bieżąco publikacje oraz orzecznictwo. Biorę udział w szkoleniach.

W Warszawie jest kilkaset kancelarii adwokackich. Chciałbym Państwu wskazać co mnie wyróżnia. Na pewno podejście do klienta oraz zaangażowanie. Mam bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu spraw o rozwód w Warszawie i okolicach. Dotrzymuję umówionych terminów. Na bieżąco informuję o tym „co się dzieje” w sprawie. Utrzymuję kontakt telefoniczny. Nie mogę odebrać telefonu? Oddzwonię.

Porady prawne, zastępstwo przed Sądami rodzinnymi – to tylko niewielka część usług, które może zaoferować moja kancelaria adwokacka. Warszawa – w tym mieście prowadzę najwięcej spraw. Prowadzę sprawy również w Sądach w: Radomiu, Siedlcach, Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie, Piasecznie, Otwocku, Wołominie, Legionowie czy Nowym Dworze Mazowieckim.

Na pierwszym spotkaniu w Kancelarii rozmawiamy na temat sprawy. Jeśli chcesz „wziąć” rozwód w Warszawie, udzielę Ci informacji w tym zakresie. Wskażę kiedy Sąd może rozwiązać związek małżeński, co to jest rozkład pożycia i kiedy ma charakter zupełny i trwały.

Jeśli sprawa rozwodowa już się toczy w Sądzie Okręgowym w Warszawie lub w Sądzie Okręgowym Warszawa – Praga w Warszawie, wspólnie przeanalizujemy dokumenty takie jak pozew lub odpowiedź na pozew o rozwód. Jeśli sprawa trwa dużej, powiem Ci co trzeba poprawić, jakie fakty udowodnić.

Jeśli dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz pomocy adwokata rozwodowego, sfinalizujemy nasza współpracę. Umowa o zastępstwo procesowe jest przejrzysta. Wytłumaczę Ci każdy podpunkt. Po podpisaniu dokumentów, przystępuję do działania. Wykonuję fotokopie akt sprawy rozwodowej w Warszawie, ustalam również termin kolejnych konsultacji, na których poruszymy kwestię zasadności rozwodu, winy za rozkład pożycia małżeńskiego, wysokości alimentów na dzieci czy zasad ustalania kontaktów z małoletnimi.

Moja pomoc nie ogranicza się jedynie do sporządzania pism procesowych, swoich Klientów reprezentuje również w Sądzie. Do każdej rozprawy rozwodowej będziesz przygotowana/-y. Powiem Ci jakich pytań należy się spodziewać.

Sygnet

GARŚĆ PRAKTYCZNYCH INFORMACJI

ROZWÓD WARSZAWA

Kiedy Sąd w Warszawie orzeknie rozwód?

Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby Sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.

Kiedy Sąd Okręgowy w Warszawie nie orzeknie rozwodu?

Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

Kiedy Sąd w Warszawie orzeknie rozwód za porozumieniem stron czyli rozwód bez orzekania o winie?

Na zgodne żądanie małżonków Sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.

O czym rozstrzyga jeszcze Sąd w sprawie o rozwód w Warszawie?

W wyroku orzekającym rozwód Sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka.

Pytania? Umów się na spotkanie: 576 236 630. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się na samym dole.

Sprawa rozwodowa – od czego zacząć? Jakie dokumenty załączyć do pozwu o rozwód Warszawa? Adwokat radzi.

Przygotuj akty stanu cywilnego (akt małżeństwa, akt urodzenia dziecka). Zastanów się czy chcesz się rozwieść za porozumieniem stron czy z orzeczeniem o winie. Jeśli chcesz udowadniać winę, pomyśl co zarzucisz drugiej stronie i czy jesteś w stanie to udowodnić. Zastanów się czy chcesz rozwodu z orzeczeniem o winie. Sprawa może wtedy trwać nawet kilka lat. Pamiętaj, że o rozwód Warszawa z orzeczeniem o winie warto się starać, gdy osiągasz mniejsze zarobki niż współmałżonek. Tylko wtedy możesz wywalczyć alimenty. Jeśli masz dziecko, zastanów się czy chcesz ograniczać władzę rodzicielską drugiemu rodzicowi. Będzie to miało wpływ na Twoje przyszłe decyzje takie jak wyrobienie paszportu, leczenie czy wybór szkoły. Pomyśl czy chcesz by Sąd orzekał o kontaktach dziecka z drugim rodzicem. Podlicz wydatki na dziecko. Zbieraj dowody.

Czy warto składać wniosek o zabezpieczenie w sprawie o rozwód Warszawa?

Tak, zdecydowanie. Sąd rozstrzyga wtedy na czas trwania postępowania (a pamietajmy, że może to ma być nawet kilka lat) np. wysokość alimentów przysługującą dzieciom. Jeśli nie złożymy wniosku o udzielenie zabezpieczenia, nie otrzymamy alimentów do momentu uprawomocnienia się wyroku.

Ile czeka się na rozwód w Warszawie? Czas oczekiwania na rozwód Warszawa. Ile czeka się na rozpoznanie apelacji od wyroku w sprawie o rozwód? Ile trwa cała sprawa rozwodowa w Warszawie?

Na pierwszą rozprawę w Sądzie Okręgowym w Warszawie czeka się średnio do 6 miesięcy od dnia złożenia pozwu o rozwód. Bywa jednak, że z uwagi na np. okres urlopowy czy duży wpływ nowych spraw, na pierwszą rozprawę trzeba poczekać nawet rok. Czas oczekiwania na rozpatrzenie apelacji w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie to nawet półtora roku. Czas trwania sprawy rozwodowej w Warszawie zależy od wielu czynników. Gdy małżonkowie udowadniają sobie winę, czy np. kłócą się o wysokość alimentów na dziecko, rozwód może trwać kilka lat.

Rozwód Warszawa na pierwszej rozprawie. Szybka sprawa rozwodowa.

Zgodnie z art. 442 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli pozwany uznaje żądanie pozwu a małżonkowie nie mają wspólnych małoletnich dzieci, Sąd może ograniczyć postępowanie dowodowe do przesłuchania stron. Jeśli druga strona zgodzi się z tym co napisaliśmy w pozwie o rozwód, sąd przesłucha strony i orzeknie rozwód. Zrobi to od razu – na pierwszej rozprawie. Tak będzie, gdy małżonkowie zadecydują, że chcą rozwodu bez orzekania o winie. Gdy małżonkowie mają dzieci, Sąd nie może ograniczyć postępowania dowodowego do przesłuchania stron. W pozwie o rozwód składanym w Warszawie trzeba powołać świadka na okoliczność sytuacji dziecka. Świadek zostanie przesłuchany razem z małżonkami na pierwszej rozprawie. Sąd wyda wyrok na pierwszej rozprawie.

Pytania? Umów się na spotkanie: 576 236 630. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się na samym dole.

Czy warto skorzystać z pomocy prawnika od spraw rozwodowych w Warszawie? Czy do rozwodu potrzeba adwokata?

Podczas sprawy rozwodowej z pewnością warto skorzystać z pomocy adwokata. Warszawa ma pod tym względem ogromny potencjał (duże grono prawników). Adwokat ma obiektywne spojrzenie na sprawę i będzie w stanie Ci pomóc. Podczas rozwodu poruszane są drażliwe tematy (np. nadużywanie alkoholu, zdrady). W emocjach można popełnić wiele błędów. Adwokat zadba o to by to ryzyko zmniejszyć. Jeśli rozważasz złożenie pozwu o rozwód, adwokat poinformuję Cię o tym, w jakich sytuacjach Sądy rozwiązują małżeństwo i jak udowodnić, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Adwokat rozwodowy przygotuje Cię do wystąpienia w Sądzie. Przesłuchanie ma charakter dynamiczny. Kiedy osobiście przygotowuję klienta do rozprawy, wskazuję na co zwrócić szczególną uwagę. Przewiduję jakie pytania zada Sąd i pełnomocnik przeciwnika. Adwokat zareaguje również na „zagrywki” strony przeciwnej.

Warszawa koszty rozwodu. Opłata sądowa od pozwu o rozwód Warszawa.

Opłata sądowa od pozwu o rozwód wynosi 600 zł. Jeśli podczas sprawy chciałbyś/-ałabyś podzielić majątek, trzeba będzie dopłacić dodatkowo 300 zł. W sytuacji, gdy w pozwie o rozwód wnosisz o eksmisję małżonka, dodatkowa opłata wynosić będzie 200 zł.

Koszty sprawy rozwodowej Warszawa. Mediacje, OZSS.

Za mediacje strony płacą po połowie. Opłata wynosi 150 zł + VAT za pierwsze spotkanie z mediatorem, a za każde następne spotkanie to koszt 100 zł + VAT. Suma wynagrodzenia za całą mediację nie może być jednak wyższa niż 450 zł + VAT. Koszty opinii OZSS-u to kilkaset złotych.

Wynagrodzenie adwokata w sprawie o rozwód Warszawa. Adwokat rozwód cennik.

Każdy adwokat w Warszawie przewiduje inne wynagrodzenie za poprowadzenie sprawy rodzinnej. Honorarium zależy od stopnia skomplikowania sprawy, temperatury sporu oraz szeregu innych czynników. W Warszawie nie znajdziemy raczej adwokata, który podejmie się prowadzenia sprawy rozwodowej za mniej niż 4 000 – 5 000 zł. Gdy małżonkowie spierają się o winę, alimenty czy kontakty z dzieckiem, kwota ta może być kilkukrotnie wyższa.

Pozew o rozwód Warszawa gdzie złożyć? Który Sąd?

Sąd Okręgowy w Warszawie obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w: Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie, Piasecznie oraz dla Warszawy-Mokotowa, Warszawy-Śródmieścia, Warszawy-Woli, Warszawy-Żoliborza, dla m. st. Warszawy w Warszawie dla dzielnic: Ochota, Ursus i Włochy. Jeśli mieszkasz na terenie tych dzielnic lub zamieszkujesz wskazane miejscowości, złóż pozew o rozwód do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Kiedy złożyć pozew o rozwiązanie związku małżeńskiego do Sądu Okręgowego dla Warszawy-Pragi w Warszawie?

Wskazany Sąd obejmuje obszar właściwości sądów rejonowych w: Warszawie-Pradze-Południe, Warszawie-Pradze-Północ, Otwocku, Wołominie, Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim. Jeśli mieszkasz na terenie tych dzielnic lub zamieszkujesz wskazane miejscowości, złóż pozew o rozwód do Sądu Okręgowego dla Warszawy-Pragi w Warszawie.

Pytania?

Umów się na spotkanie:

Telefon: 576 236 630

e-mail: kontakt@adwokat-lecyk.pl

Z przyjemnością udzielę informacji.

Mapa dojazdu do kancelarii – Warszawa:

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl