FB linked in

Sprawa o rozwód w Lublinie. Dlaczego warto wnosić o zabezpieczenie alimentów?

Sygnet Border

BLOG

Sprawa o rozwód w Lublinie. Dlaczego warto wnosić o zabezpieczenie alimentów?

Dodano: 28.10.2017

W serialu telewizyjnym wygląda to tak 😉 Wnosisz sprawę o rozwód. Pierwsza rozprawa jest za dwa tygodnie. Pierwsza rozprawa jest zazwyczaj ostatnią. Sąd przesłuchuje wszystkich świadków i wydaje wyrok. Dostajesz rozwód i wysokie alimenty na dziecko.

Jak jest naprawdę? Podaję na przykładzie Sądu Okręgowego w Lublinie. Wnosisz sprawę o rozwód. Pierwsza rozprawa jest za 5 miesięcy. Pierwsza rozprawa to tylko wstęp do zabawy. Jeśli jest spór co do winy lub o dzieci, czeka Was jeszcze kilka rozpraw. Postępowanie będzie trwało rok albo i więcej. Dostajesz rozwód i rozsądne, ale nie wygórowane alimenty.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego żeby uświadomić Państwu jak ważne jest złożenie wniosku o zabezpieczenie alimentów podczas sprawy o rozwód!

Postępowanie rozwodowe może trwać rok albo i więcej. Moja najdłuższa sprawa rozwodowa trwała trzy lata. Z opowiadać kolegów i koleżanek adwokatów wiem jednak, że rekordziści dochodzą do sześciu lat! Jeśli nie złożysz wniosku o zabezpieczenie alimentów na czas trwania postępowania rozwodowego, to przez ww. okres – czyli rok, dwa albo i pięć lat, możesz nie dostać alimentów na dziecko! Nie dostaniesz ich także wstecz, gdy Sąd wyda wyrok – Sąd bowiem ustala alimenty od dnia uprawomocnienia się wyroku. Chcesz uzyskać alimenty od razu? Wnoś o ich zabezpieczenie na czas trwania postępowania rozwodowego już w pozwie o rozwód.

Pytania odnośnie tego jak napisać wniosek o zabezpieczenie alimentów? Skontaktuj się z adwokatem.

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl