FB linked in

Najczęstsze błędy w pozwie o alimenty i jak ich uniknąć. Rady adwokata od spraw rodzinnych.

Sygnet Border

BLOG

Najczęstsze błędy w pozwie o alimenty i jak ich uniknąć. Rady adwokata od spraw rodzinnych.

Dodano: 04.08.2023

Pozew o alimenty Warszawa nie jest bardzo skomplikowanym pismem. Zdarza się jednak, że osoby wnoszące to pismo do Sądu zapominają o kilku kwestiach, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy albo dla sprawności postępowania.

 1. Brak dowodów. Do pozwu o alimenty należy załączyć dowody na potwierdzenia faktów wskazanych w piśmie tj. wydatków związanych z potrzebami dziecka. Warto również wykazać możliwości zarobkowego drugiego rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów. Takimi dowodami mogą być faktury VAT (nie paragony!), zaświadczenie, e-maile, potwierdzenia przelewów, zdjęcie itp.
 2. Brak podpisu. Tak! To się nadal często zdarza. Nie wystarczy, że wydrukujesz pismo ze wskazaniem na jego dole swojego imienia i nazwiska. Trzeba się jeszcze własnoręcznie podpisać.
 3. Brak wskazanie numeru PESEL dziecka i rodzica wnoszącego pozew. Warunek konieczny.
 4. Brak wskazania wartości przedmiotu sporu. W sprawach o alimenty będzie to kwota, której żądamy x 12. Czyli, jeśli żądasz alimentów w kwocie po 1 000 zł miesięcznie, będzie to 12 000 zł.
 5. Brak informacji, czy strony podjęły próbę mediacji lub innego pozasądowego sposobu rozwiązania sporu, a w przypadku gdy takich prób nie podjęto, wyjaśnienie przyczyn ich niepodjęcia.

  Adwokat alimenty z Warszawy pomoże Ci w każdym aspekcie procesu o uzyskanie należnych alimentów dla Twojego dziecka. Zbieramy odpowiednie dowody, sporządzamy kompletną dokumentację i reprezentujemy Cię w postępowaniu sądowym. Nasza kancelaria zdobyła zaufanie wielu klientów dzięki skutecznym wynikom i indywidualnemu podejściu do każdej sprawy. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc w trudnych chwilach i zapewnić wsparcie prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym. E-mial: kontakt@adwokat-lecyk.pl, Telefon: 576 236 630.

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl