FB linked in

Jak się ubrać do Sądu? Dress code w Sądzie.

Sygnet Border

BLOG

Jak się ubrać do Sądu? Dress code w Sądzie.

Dodano: 04.07.2023

Podczas wizyty w Sądzie ważne jest przestrzeganie określonych zasad dotyczących odpowiedniego ubioru. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w doborze odpowiedniego stroju:

 1. Formalny strój: Sąd to miejsce, gdzie obowiązuje formalny dress code. Dlatego warto wybrać strój, który jest schludny, odpowiedni do okazji i wywołuje profesjonalne wrażenie. Dla mężczyzn najbardziej odpowiednim wyborem jest garnitur lub elegancki zestaw spodni i marynarki, najlepiej w stonowanej kolorystyce. Kobiety mogą wybrać garnitur, spódnicę lub spodnie w połączeniu z odpowiednio dopasowaną bluzką lub żakietem.
 2. Zachowanie umiaru: Należy pamiętać, że wygląd w sądzie powinien być konserwatywny. Unikaj strojów zbyt wyzywających, krótkich spódnic czy dekoltów, które mogą być uznane za nieodpowiednie w kontekście sądowym. Ważne jest, aby wyrażać szacunek dla sądu i innych obecnych tam osób poprzez odpowiednią prezencję.
 3. Czystość i schludność: Bez względu na to, jakie ubranie wybierzesz, pamiętaj o jego czystości i schludności. Upewnij się, że strój jest starannie wyprasowany, a buty czy dodatki są w dobrym stanie. Dbając o wygląd zewnętrzny, wykazujesz szacunek dla sądu.
 4. Minimalistyczne dodatki i biżuteria: Jeśli chodzi o biżuterię i dodatki, warto wybrać minimalistyczne i dyskretne elementy. Unikaj zbyt krzykliwych, ekscentrycznych czy odznaczających się ozdób, które mogą odwracać uwagę od meritum sprawy.
Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl