FB linked in

Czym są osobiste starania o wychowanie i utrzymanie dziecka? Jak wpływają na wysokość alimentów?

Sygnet Border

BLOG

Czym są osobiste starania o wychowanie i utrzymanie dziecka? Jak wpływają na wysokość alimentów?

Dodano: 14.10.2021

Czy osobiste starania o wychowanie dziecką mają wpływ na wysokość alimentów? Czy wkład rodzicielski w wychowanie i utrzymanie dziecka wpływa na obniżenie alimentów?

Na powyższe pytania należy odpowiedzieć twierdząco. Zgodnie z przepisem art. 135 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, wykonanie obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie albo wobec osoby niepełnosprawnej może polegać w całości lub w części na osobistych staraniach o utrzymanie lub o wychowanie uprawnionego; w takim wypadku świadczenie alimentacyjne pozostałych zobowiązanych polega na pokrywaniu w całości lub w części kosztów utrzymania lub wychowania uprawnionego.

Z polskiego na nasze: im więcej opiekujesz się dzieckiem, im więcej spędzasz z nim czasu, tym jest większa szansa, że ustalony przez Sąd obowiązek alimentacyjny Lublin wyrażony w pieniądzu będzie mniejszy.

Czym są osobiste starania o wychowanie i utrzymanie dziecka?

Jest to np. sprawowanie bezpośredniej pieczy nad dzieckiem na co dzień. Przygotowanie posiłków, mycie, ubieranie. Spędzanie z dzieckiem czasu wolnego (wakacje, ferie). Chodzenie z dzieckiem do lekarza. Dbanie o edukację dziecka. Organizowanie zajęć dodatkowych, sprawdzanie wyników w nauce, wywiadówki. Organizacja czasu wolnego dziecka. Uczestnictwo ważnych wydarzeniach dotyczących dziecka.

Adwokat Łukasz Lecyk, kontakt: 605 836 220

 

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ

  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  FILIA KANCELARII W WARSZAWIE
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl