FB linked in

Nie zbierałam/-em faktury VAT… Jak inaczej wykazać wydatki na dziecko w sprawie o alimenty?

Sygnet Border

BLOG

Nie zbierałam/-em faktury VAT… Jak inaczej wykazać wydatki na dziecko w sprawie o alimenty?

Dodano: 26.07.2023

W sprawach o alimenty w Warszawie oraz w Lublinie, dowód z faktury VAT może być zastąpiony innymi dokumentami prywatnymi, które potwierdzą koszty utrzymania dziecka lub potrzeby rodzica uprawnionego do alimentów. Przyjrzyjmy się jakie dokumenty mogą stanowić alternatywę dla faktury VAT w tego typu sprawach:

 1. Umowa najmu lub umowa o dzierżawę mieszkania: Jeśli rodzic, u którego przebywa dziecko, ponosi koszty związane z wynajmem mieszkania, może przedstawić umowę najmu jako dowód. To potwierdzi wysokość miesięcznych opłat za mieszkanie i ewentualnie powiązane z nim koszty.
 2. Rachunki za media i usługi: Rachunki za energię elektryczną, wodę, ogrzewanie, gaz oraz inne usługi mogą być użyte jako dowód na potwierdzenie stałych wydatków związanych z utrzymaniem dziecka.
 3. Zaświadczenia ze szkoły lub od lekarza. Potwierdzą wydatki związanie np. z wycieczkami szkolnymi czy związane ze stanem zdrowia dziecka.
 4. Umowa o ubezpieczenie: Jeśli rodzic płaci regularne składki ubezpieczeniowe na rzecz dziecka, to umowa ubezpieczenia może stanowić dowód.
 5. Zdjęcia np. z wakacji. 
 6. I najważniejsze: potwierdzenia przelewów : Bankowe wyciągi z rachunku, pokazujące regularne wydatki związane z dzieckiem, mogą również stanowić istotny dowód w sprawie o alimenty Warszawa.

Aby umówić się na konsultacje, wystarczy zadzwonić pod numer 576 236 630 lub wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej. Odpowiem na wszystkie Twoje pytania i ustalimy dogodny termin spotkania.

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl