FB linked in

5 powodów, dla których warto mieć adwokata na sprawie rozwodowej.

Sygnet Border

BLOG

5 powodów, dla których warto mieć adwokata na sprawie rozwodowej.

Dodano: 14.02.2017

Powód pierwszy. Pomoc adwokata zmniejszy Twój poziom stresu.

Sprawa rozwodowa jest jedną z najbardziej stresujących rzeczy, które mogą się nam przytrafić w życiu. Psychologowie twierdzą, że gorsza jest tylko śmierć kogoś bliskiego. Podczas sprawy rodzinnej warto skorzystać z pomocy adwokata. Prawnik ma trzeźwe spojrzenie na sprawę i będzie w stanie wychwycić:

– kwestie, które mogą się okazać dla nas problematyczne,

– argumenty, które mogą nam pomóc.

Sprawa rozwodowa dotyka wrażliwych kwestii (nadużywanie alkoholu, agresja, zdrady, pożycie fizyczne). Osoba nieodporna psychicznie może pod wpływem emocji popełnić wiele błędów. Pełnomocnik zadba o to by to ryzyko zminimalizować.

Powód drugi. Adwokat zna prawo.

Jeśli rozważasz złożenie pozwu o rozwód, adwokat poinformuję Cię o tym, w jakich sytuacjach Sądy rozwiązują małżeństwo i jak udowodnić, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia. Jeśli to Ty jesteś pozwana/-y i otrzymałaś/-eś odpis pozwu o rozwód złożonego przez małżonka, prawnik powie Ci co należy zrobić, by rozstrzygnięcie było dla Ciebie korzystne.

Adwokat dba o to by nie spóźnić się ze złożeniem pisma procesowego, zażalenia czy apelacji. Dla przykładu. Czy wiesz że zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego, Sąd pomija spóźnione twierdzenia i dowody? Jeśli nie złożysz odpowiedzi na pozew w wyznaczonym przez Sąd terminie, może się okazać, że organ ten pominie Twoje argumenty na dalszym etapie sprawy – przez co np. przegrasz!

Powód trzeci. Adwokat przygotuje Cię do wystąpienia w Sądzie.

Przesłuchanie w Sądzie ma charakter dynamiczny. Bywa, że Sąd szybko zadaje pytania. Zdarza się, że każe skupić się na najistotniejszych kwestiach. Bez pomocy adwokata możesz się pogubić. Nie chodzi mi tylko o wypowiedzi, ale także o takie prozaiczne kwestie jak to, kiedy wstać podczas rozprawy 😉

Kiedy przygotowuję stronę do rozprawy, wyjaśniam wszystkie jej wątpliwości w tym zakresie. Podpowiadam jak się zachowywać. Mówię, na co zwrócić szczególną uwagę. Przewiduję jakie pytanie zada Sąd i pełnomocnik przeciwnika. Doradzam jak na te „niebezpieczne” pytania odpowiadać.

Powód czwarty. Adwokat zareaguje na „zagrywki” strony przeciwnej.

Kiedy między małżonkami istnieje spór co do winy za rozpad małżeństwa, alimentów i np. kontaktów z dzieckiem, z całą odpowiedzialnością doradzam Ci skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika. Z doświadczenia wiem, że toczy się wtedy walka „na noże”. Jeśli pójdziesz na sprawę sam/-a narażasz się na następujące zagrywki przeciwnika:

– wszczęcie postępowania komorniczego, w sytuacji gdy regulujesz alimenty w terminie (tak, można się przed tym bronić!),

– ukrywanie majątku w celu zmniejszenia alimentów,

– postawa typu „zobaczysz dziecko, jak zapłacisz większe alimenty” (i na to jest sposób) i inne.

Powód piąty. Przezorny zawsze ubezpieczony.

Przejrzałem fora internetowe. Większość osób zaleca skorzystanie z pomocy adwokata, gdy przeciwnik również ma pełnomocnika. Jest to po części prawda. Wtedy należy szczególnie uważać. Ja jednak uważam, że z pomocy fachowca należy korzystać zawsze. Dlaczego? Nigdy nie masz pewności, czy strona przeciwna nie konsultuje swoich kroków ze specjalistą (często tak bywa). Nie przewidzisz czy (ku Twojemu zaskoczeniu) małżonek nie przyjdzie na rozprawę z prawnikiem i nie zmieni powództwa (np. na takie z Twojej winy, mimo, że wcześniej chciał ugody). Takich niewiadomych jest o wiele więcej. Pamiętaj, że jeden mały błąd może doprowadzić do tego, że rozwód nastąpi z Twojej winy, będziesz płacił/-a zawyżone alimenty, będziesz zmuszony/-a łożyć na byłego małżonka, będziesz rzadziej widywał dziecko…

Pytania? Skontaktuj się z adwokatem od spraw rozwodowych z Lublina.

 

Temida

KANCELARIA

SKONTAKTUJ SIĘ

ZAPRASZAM DO KONTAKTU, WYPEŁNIJ FORMULARZ


  Kancelaria Adwokacka Łukasz Lecyk

  Sygnet

  FILIA KANCELARII - WARSZAWA
  +48 576 236 630
  ul. Widok 8/5
  00 - 023 Warszawa

  KANCELARIA ADWOKACKA
  ŁUKASZ LECYK
  +48 605 836 220
  ul. Chmielna 13/6
  20-075 Lublin

  Adwokatura Polska
  LUBLIN +48 605 836 220 WARSZAWA +48 576 236 630 kontakt@adwokat-lecyk.pl